Honey Pomelo

Honey pomelo pochodzi z Azji, jest popularny głównie w Chinach, a także w Indiach, Japonii, Malezji, Tajlandii i na wyspie Fidżi. Spotkać go można również w Stanach Zjednoczonych – w Kalifornii i na Florydzie. Pomelo rosną na wysokich  drzewach       ( dorastających do 50 metrów ) obsypanych pięknymi kwiatami, w Azji wykorzystywanymi do produkcji perfum.

Honey pomelo jest owocem cytrusowym dosyć sporych rozmiarów. Mój egzemplarz miał 22 cm wysokości. Z wyglądu przypomina grejpfruta i jest z nim spokrewniony, lecz ma słodki, pozbawiony goryczki smak. Dość grubą skórkę można kandyzować, a następnie wykorzystać do wypieków lub deserów. Jeśli zaś chodzi o wartości odżywcze pomelo – jest on  bogaty w witaminy i składniki mineralne ( szczególnie magnez, wapń, miedź, aluminium, tytan ), ma zbawienny wpływ na metabolizm, zmniejsza ciśnienie krwi i poprawia apetyt.

Obranie pomelo jest dość pracochłonne, lecz przy krojeniu roztacza się piękny zapach, co w przyjemny sposób wynagradza nasz trud. Co ciekawe, wnętrze owocu jest dość suche, a cały sok zamknięty jest szczelnie pod cienką skórką. Z pewnością jeszcze niejeden raz skuszę się na honey pomelo i Wam też polecam 🙂

4 thoughts on “Honey Pomelo

Don't be shy, leave a comment :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s