Nashi, czyli gruszka japońska

Nashi, inaczej zwane gruszką japońską lub piaskową ( ze względu na ziarnistą budowę miąższu ) pochodzi z Azji Wschodniej. Rośliny są również uprawiane w Nowej Zelandii, Australii oraz Chile. Nashi to jakby połączenie gruszki i jabłka, chociaż ich miąższ jest o wiele bardziej soczysty i chrupiący.

Owoce mają aromatyczny, orzeźwiający smak. Są okrągłe, mają około 10 cm wysokości i ładną, bladożółtą, piegowatą skórkę. Nadają się do przetworów, sałatek owocowych lub po prostu możemy je jeść jak zwykłe jabłko. Zawierają witaminę C oraz związki mineralne (wapń, potas i fosfor).

6 thoughts on “Nashi, czyli gruszka japońska

  1. lubie te gruszki. maja taki delikatny, słodki smak.a wyglądaja jak inne jabłka ;] sa takie niepozorne. i niestety niedoceniane w Polsce.

  2. Uwielbiam je. Miąższ jest tak fajnie zbity i twardy. Ta grudkowość też ma swój urok. Idealnie nadają się do owocowych sałatek. Fajnie grają z truskawkami.
    PS. Śnieg jest uroczy 🙂 No i jest!

  3. a mnie te gruszki w ogóle nie smakują, miałam kilka podejść i niczym mnie nie zachwyciły.. pomimo ogromnego sentymentu do japońskiej kuchni, tym owocom podziękuję

    PS: piękne zdjęcia!

Don't be shy, leave a comment :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s